Prof. dr hab. inż. Robert Cierniak
Twórca nowego statystycznego podejścia do rozwiązywania problemu rekonstrukcyjnego dla medycznych technik tomograficznych, autor statystycznych iteracyjnych algorytmów rekonstrukcyjnych dla medycznych technik obrazowania CT i PET, kierownik B+R oraz kierownik w projektach związanych z opracowaniem systemów STATREK-CT i STATREK-PET.
Ukończył studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w 1990 roku na kierunku informatyka, specjalność elektroniczna aparatura medyczna. Stopień naukowy doktora w dyscyplinie informatyka otrzymał w 1995 roku, również w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W roku 2009 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie biocybernetyka i inżynieria biomedyczna decyzją Rady Naukowej Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza w Warszawie. Tytuł profesora otrzymał w roku 2015 w zakresie nauk technicznych.
Pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Inteligentnych Systemów Informatycznych w Politechnice Częstochowskiej zatrudniony na stanowisku profesora Politechnik Częstochowskiej Kierownik Katedry Inteligentnych Systemów Informatycznych w Politechnice Częstochowskiej.
Prezes Zarządu w firmach STATREK Sp. z o.o. oraz STATREK-PET Sp. z o.o.
Dr hab. inż. Jarosław Bilski
W projekcie STATREK zajmuje się implementacją iteracyjnej statystycznej procedury rekonstrukcyjnej, zarówno dla medycznej techniki obrazowania CT, jak i PET, z wykorzystaniem systemów komputerowych z wielordzeniowymi procesorami
Ukończył studia magisterskie na Wydziale Elektrycznym Politechniki Częstochowskiej w 1989 roku na kierunku elektrotechnika. W roku 1995 uzyskał stopień naukowy doktora w dyscyplinie informatyka na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie informatyka uzyskał na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej w 2014 roku.
Pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Inteligentnych Systemów Informatycznych w Politechnice Częstochowskiej zatrudniony na stanowisku profesora Politechniki Częstochowskiej.
Mgr inż. Piotr Pluta
W projekcie STATREK zajmuje się implementacją iteracyjnej statystycznej procedury rekonstrukcyjnej, zarówno dla medycznej techniki obrazowania CT, jak i PET, z wykorzystaniem technologii CUDA/PTX.
Ukończył studia magisterskie w Uniwersytecie Opolskim w 2013 roku na kierunku informatyka. W 2015 roku rozpoczął studia doktoranckie na kierunku informatyka w Politechnice Częstochowskiej na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Informatyki.
Pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Inteligentnych Systemów Informatycznych w Politechnice Częstochowskiej zatrudniony na stanowisku asystenta.
Dr n. med. Marek Waligóra
Główny konsultant medyczny w projekcie STATREK. Odpowiedzialny za ocenę jakości uzyskiwanych obrazów medycznych w procesie rekonstrukcyjnym i ewaluację ich przydatności do celów diagnostycznych w radiologii.
Studiował medycynę na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i z sukcesem zakończył tam swoją edukację w 1991 roku. Stopień naukowy doktora nauk medycznych otrzymał w 1997 roku, również w Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Posiada od 1998 roku uprawnienia lekarza specjalisty w zakresie radiodiagnostyki II. stopnia.
Pracownik dydaktyczny w Zakładzie Klinicznym Diagnostyki Obrazowej w Uniwersytecie Opolskim.
Dr hab. inż. Andrzej Grzybowski
W projekcie STATREK zajmuje się statystyczną interpretacją wyników uzyskanych w eksperymentach medycznych z wykorzystaniem zaimplementowanej statystycznej metody rekonstrukcyjnej. Służy również konsultacjami w rozwiązywaniu problemów probabilistycznych występujących przy formułowaniu podstaw funkcjonowania statystycznej metody rekonstrukcyjnej.
Jest absolwentem Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej, gdzie studiował na kierunku matematyka stosowana i uzyskał dyplom magistra inżyniera matematyki. W 1991 roku, decyzją Rady Naukowej Instytutu Matematyki Politechniki Wrocławskiej, uzyskał stopień doktora nauk matematycznych. W 2013 roku otrzymał stopień naukowy doktora habilitowanego w dyscyplinie informatyka w Instytucie Inżynierii Systemowej i Informatyki na Uniwersytecie w Pardubicach.
Pracownik badawczo-dydaktyczny Katedry Matematyki w Politechnice Częstochowskiej zatrudniony na stanowisku profesora Politechniki Częstochowskiej. Kierownik Katedry Matematyki w Politechnice Częstochowskiej.
Mgr. Piotr Michalczewski
Zajmuje się zadaniami związanymi z zarządzaniem projektami realizowanymi w ramach projektu STATREK, jak również stroną finansową funkcjonowania firm STATREK Sp. z o.o. oraz STATREK-PET Sp. z o.o.
Dr inż. Patryk Najgebauer
Jego zadaniem jest tworzenie interfejsu, który przypomina w funkcjonowaniu komercyjne rozwiązania systemów pozwalających na wykorzystywanie pomiarów wykonywanych w tomografach komputerowych. Dzięki temu możliwe jest prezentowanie działania systemu STATREK-CT z użyciem rzeczywistych projekcji wykonanych w skanerze CT.
Mgr inż. Jolanta Podolszańska
W projekcie STATREK zajmuje się algorytmami rekonstrukcyjnymi. Na potrzeby projektu tworzy również stronę internetową projektu i filmy promocyjne.
Ukończyła studia magisterskie w Politechnice Częstochowskiej w 2019 roku na kierunku informatyka, po czym w tym samym roku rozpoczęła studia doktoranckie w Szkole Doktorskiej w Politechnice Częstochowskiej w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja.
Dr inż. Piotr Dobosz
Zajmował się tworzeniem interfejsu systemu STATREK-CT. Dzięki zawartym w nim funkcjom możliwe jest prezentowanie pracy systemu STATREK-CT z użyciem rzeczywistych projekcji wykonanych w komercyjnym skanerze CT.